Rezervácie ubytovania na čísle 046/290 16 84
OKOLIE

Kúpele Trenčianske Teplice – čarokrásne prostredie Strážovskej vrchoviny

Kúpele Trenčianske Teplice ležia v hornatom údolí Strážovskej vrchoviny, čím získavajú na svojej kráse a malebnosti. Poloha zabezpečuje kúpeľom ochranu pred chladným vetrom, no prístupnosť slnečnému žiareniu z južnej strany.

Známy maďarský spisovateľ M. Jókai nazval Trenčianske Teplice perlou Karpát. Toto poetické pomenovanie povyšuje mesto na najkrajšie a najvyhľadávanejšie kúpele celosvetového významu. Termálne pramene a ich liečivé vlastnosti sú využívané dlhé stáročia na liečenie zápalových a degeneratívnych ochorení pohybového aparátu, na liečenie neuralgie, stavy po operáciách a úrazoch pohybového aparátu, ochorení chrbtice a reumatických ochorení.

Popri kúpeľnej liečbe prebieha v meste aj spoločenský a kultúrny život, ktorý vyniká rozmanitosťou a pestrosťou.

Každoročne sa koná počas kúpeľnej sezóny Hudobné leto – najstarší hudobný festival v Európe. Art Film – známy európsky filmový festival, na ktorom sa zúčastnilo veľa hviezd filmu a svetovej kinematografie. Ďalej sú to promenádne koncerty, športové podujatia, prehliadka ľudových remesiel, folklórnych súborov a na záver treba spomenúť odovzdávanie ceny Karla Čapka slovenským a českým kultúrnym a literárnym osobnostiam.

Malebný anglický park, ktorý sa prelína do lesoparkov a lesov okolitých vrchov, ponúka prechádzky a podmienky na rekreačnú turistiku aj pre menej zdatných návštevníkov.


Rezervácia ubytovania